MysticWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MysticWorld

MysticWorld

ИндексГалерияТърсенеРегистрирайте сеВход

Ци-лин и кирин

Go down 

Кое бихте избрали?:
Ци - лин
Ци-лин и кирин I_vote_lcap0%Ци-лин и кирин I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Кирин
Ци-лин и кирин I_vote_lcap100%Ци-лин и кирин I_vote_rcap
 100% [ 2 ]
Еднорог
Ци-лин и кирин I_vote_lcap0%Ци-лин и кирин I_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Общо гласове : 2

АвторСъобщение
BlackRose24
Moderators
Moderators
BlackRose24

Брой мнения : 1
Местожителство : На стола пред компютъра.

Ци-лин и кирин Empty
ПисанеЗаглавие: Ци-лин и кирин   Ци-лин и кирин Icon_minitimeПет Юли 19, 2013 3:20 pm

Ци-лин се наричат еднорозите в Китай.Те не са съвсем като нашите - например, вместо тяло на кон имат тяло на елен  и конски крака.Рога му няма някакви специални сили.Той е мек и е като ...Амии...От плът.Смята се , че се ражда или умира заедно с велик мъдрец.Но за сметка на това живее 1000 години, така че той си няма проблем.В Китай безсмъртните и мъдреците често се изобразяват на гърба на Ци-лини.

Цил-лините са олицетвлорение на живото добро.Внимават да не нараняват дори буболечките, като ходят.Не ме питайте как го правятlol! Кирините даже ги е страх да не стъпчат тревичките, сигурно летят, за да се движат XD.А, кирините са Японските еднорози, между другото.

Ци-лин и кирин Images?q=tbn:ANd9GcSTsw4KfJDEWfkbhYd7Humye5Xy6Vm5STZyn9E6D3gsyVv2KXSq-Хопа-ла - ЦиЛин.

Ци-лин и кирин Images?q=tbn:ANd9GcT6z-zOXnVK1rRWMucKcNRoNP27ABMpkEW28hKxSZtjfYlm5lIT-Ъъъъ...Тва се води кирин.
Върнете се в началото Go down
http://sychineniq.bulgarianforum.net/
Hikari
Admin
Admin
Hikari

Брой мнения : 1
Местожителство : Света на Диска, Анкх-Морпрок ;

Ци-лин и кирин Empty
ПисанеЗаглавие: Моето мнение и за още едно рогато мистично животно   Ци-лин и кирин Icon_minitimeПет Юли 19, 2013 3:44 pm

Аз лично избрах Кирин. Японският еднорог. Аз така или иначе предпочитам повече японското отколкото китайското. Very Happy Знам, изглежда малко Neutral , ноо...

Всъщност това е темата да спомена и аз за едно друго създание. То също има рог на челото си. Споменавано в арбските предания и легенди. Та, любимото му забавление било да намушва слонове на рога си и да си ходи така, докато те не станат скелети. Знам, звучи ужасно, но такива са си арабите. No silent Епа то ще рече е не точно еднорог, но може да се рече един тип такъв. Говоря за съществото Каркадан. И изглежда горе-долу по този начин според някои арабски ми ти митове и легенди:

Ци-лин и кирин Karkadan-painting-4bbb5ae6 - Е , така трябва да е поне без слонски скелети на рога...Crying or Very sad Sad
Върнете се в началото Go down
https://mysticworld.bulgarianforum.net

Ци-лин и кирин
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
MysticWorld :: Култура :: Създания на Изтока-
Идете на: